Laert Vasili: Kam video, brenda Teatrit bëhej party me pica

Publikuar tek: aktualitet, më 08:30 19-01-2021 Laert Vasili: Kam video, brenda Teatrit bëhej party me pica Shembja e TK - Laert Vasili

Aktori dhe regjisori Laert Vasili, është shprehur mbrëmjen e djeshme se ndërtesa e Teatrit Kombëtar, ishte jashtë funksionit të saj.

Në emisionin “PolitikON” me Alfred Lelën, ai u shpreh se disponon disa video që tregojnë sesi Aleanca për Teatrin bënte party e hante pica brenda ambienteve të TK.

“Ndërtesa ku strehohej Teatri kombëtar ishte jashtë funksionit. Unë kam luajtur premierën e fundit aty dhe një natë e kemi anuluar shfaqen se drejtori teknik na futi poshtë skenës ku kishte 20 cm ujë. Nëse vihej në punë motori i rrotativit të skenës do të hidhej në erë skena.

Kam video ku aleanca e teatri bënte party me pica dhe tallava. I kam videot këtu, se Teatri nuk është restorant, të hanin në shtëpi. Kanë humbur shumë materiale se nuk guxonte që futej njeri brenda në Teatër”, është shprehur Vasili.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 11 vjet nga zhdukja e Eduart Belegut, Artan Hoxha: ‘Mafia shtetërore e kromit’ i çoi mesazh Dritan Priftit, duhet të qepte gojën (EPLOTË)
Shqiptari i Kosovës arrestohet në Morinë, drejtësia në Austri e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar »
Article Logic
Execution time: 0.011285066604614
array(1) { ["section"]=> string(64) "laert-vasili-kam-video-brenda-teatrit-behej-party-me-pica-235536" }