'Lahuta e Malcis', kryevepra e Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta vendoset në Bulevard

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:19 10-02-2020 'Lahuta e Malcis', kryevepra e Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta vendoset në Bulevard Instalacioni

‘Lahuta e Malcis’ e cilësuar si kryevepra e Homerit Shqiptar At Gjergj Fisha është vendosur në Bulevardin që mban emrin e tij në Lezhë.

Këtë foto madhështore e publikon Altin Prenga i Mrizit të Zanave i cili përmes sarkazmës, shkruan:

“Në Shqipëri më thjeshtë mund të shikosh lajme për vjedhjen e një pule dhe çështjes së saj në prokurori, se sa vendosjen e një instalacioni vepër të librit Lahuta e Malcis, kryevepra e Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta”.

85063529_10207006870605581_6921275901275537408_n_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098919868469238
array(1) { ["section"]=> string(89) "lahuta-e-malcis-kryevepra-e-homerit-shqiptar-at-gjergj-fishta-vendoset-ne-bulevard-194692" }