Lajm i fundit / Zjarr në njësinë tregtare, 3 zjarrfikëse drejt vendngjarjes

Publikuar tek: aktualitet, më 17:26 01-08-2015 Lajm i fundit / Zjarr në njësinë tregtare, 3 zjarrfikëse drejt vendngjarjes Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka përfshirë ambientet e një njësie tregtare pranë kompleksit “Fishta” në Velipojë.

Tre automjete zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes për të bërë të mundur vënien nën kontroll dhe shuarjen e flakëve që rrezikojnë të përfshijnë edhe disa bombola gazi të cilat ndodhen brenda ambienteve të qendërs tregtare. Nga zjarri nuk raportohet për dëme në njerëz, por vetëm dëme të shumta materiale. Mbeten ende të paqarta shkaqet e rënies së zjarrit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrezikon të mbytet në det një çift pushuesish
Iu deshën dy vite të kuptonte se “qentë” e tij ishin arinj »
Article Logic
Execution time: 0.012150049209595
array(1) { ["section"]=> string(79) "lajm-i-fundit-zjarr-ne-njesine-tregetare-3-zjarrfikese-drejt-vendngjarjes-17506" }