Lajm i hidhur, mes viktimave nga tërmeti në Izmir është edhe një shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:00 31-10-2020 Lajm i hidhur, mes viktimave nga tërmeti në Izmir është edhe një shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin (EMRI)

Një lajm i hidhur na vjen nga Izmiri i Turqisë.

Mes viktimave nga tërmeti shkatërrimtar që shkundi shtetin turk ditën e djeshme është dhe një grua shqiptare e Kosovës, e cila ishte shpërngulur që herët në vitin 1954 në Turqi.

nazmia.jpg

E ndjera është Nazmiye Doraya (Nazmie Doraja) 62 vjeçe nga Prishtina. Ajo është gjetur nën rrënojat e pallatit e përqafuar me të birin, i cili për fatin e mirë ka shpëtuar dhe gjendet në spital.

Lexo edhe: Rëndohet bilanci i tërmetit në Turqi, shkon në 35 numri i viktimave

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia ‘bën kërdinë’, gjobit 765 qytetarë që s’kishin maska. E pësojnë me 10 mln lekë dhe 3 pronarë lokalesh (VIDEO)
E TRISHTË/ 7 viktima nga COVID-19 në 24 orë, mes tyre edhe 44 vjeçari pa sëmundje bashkëshoqëruese dhe një 34 vjeçar »
Article Logic
Execution time: 0.011201858520508
array(1) { ["section"]=> string(116) "lajm-i-hidhur-mes-viktimave-nga-termeti-ne-izmir-eshte-edhe-nje-shqiptare-u-gjet-e-perqafuar-me-te-birin-emri-225937" }