Lajm i hidhur: Ndahet nga jeta veprimtari i shquar dhe nderi i Mirditës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:05 12-03-2018 Lajm i hidhur: Ndahet nga jeta veprimtari i shquar dhe nderi i Mirditës Gjin Shurbi, nder i Mirditës

Është ndarë nga jeta veprimtari i shquar mirditor, Gjin Shurbi.

Ndarjen e Shurbit nga jeta e ka bërë të ditur publicisti i njohur Gjergj Marku, i cili ka shkruar duke nënkuptuar që është shumë i prekur nga ndarja nga jeta e mikut të tij të rinisë.

Marku ka njoftuar se ceremonia mortore do të zhvillohet më 13 mars në Rrëshen.

Gjin Shurbi ka shërbyer në Mirditë si kujdestar dhe përgjegjës në kohën e koperativave në qytetin e Mirditës. Ai shquhej për gadishmërinë që ka shprehur ndër vite për të ndihmuar banorët e vendit të tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del video: Si u shpëtuan 4 alpinistët amatorë në Gjirokastër
Ardi Veliu vizitë zyrtare në Kosovë: Konfirmohet vazhdimësia e bashkëpunimit të ndërsjelltë »
Article Logic
Execution time: 0.012615203857422
array(1) { ["section"]=> string(77) "lajm-i-hidhur-ndahet-nga-jeta-veprimtari-i-shquar-dhe-nderi-i-mirdites-113058" }