LAJM I HIDHUR nga Amerika, ndahet nga jeta ‘Kotja’ e filmit ‘Përrallë nga e Kaluara’

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 18-12-2019  LAJM I HIDHUR nga Amerika, ndahet nga jeta ‘Kotja’ e filmit ‘Përrallë nga e Kaluara’ Mira Jupi ne rolin e 'Kotes'

Një lajm i hidhur vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Është ndarë nga jeta aktorja e Teatrit të Kukullave, aq e dashur për të rritur e fëmijë, Mira Minga Jupi. Lajmin e bën me dije mikesha e saj Shegushe Bebeti, teksa ndan dhimbjen e madhe për aktoren që do i mungojë skenës.

Për fat të keq, aktores nuk do i jepet lamtumira e fundit në atdhe.

“Mira e talentuar, aq bujare, aq punëtore e zemërbardhë, u largua në Amerikë para 19 vitesh e sot largohet nga jeta por ne nuk kemi mundësi t’i japim lamtumirën e fundit”, shkruan Bebeti.

Mira Minga ishte aktorja që luan Koten (Kotja) tek filmi "Përrallë nga e kaluara". Ajo gjithashtu ka luajtur për here të parë Pinokun.

27992988_1568915816510915_5377845477390992629_o.jpg

741311_420181304717711_544344738_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E quajti mushkë, Murrizi ironizon Ramën: Shko në shtëpitë e hallexhinjve dhe vish ferexhetë, ishalla të bëjnë punë këto librat e shenjtë që lexon
Ekstradohet nga SHBA Arlind Hyseni, ishte në kërkim ndërkombëtar për vrasje (Ngjarja në 2004 në Tiranë) »
Article Logic
Execution time: 0.012051820755005
array(1) { ["section"]=> string(86) "lajm-i-hidhur-nga-amerika-ndahet-nga-jeta-kotja-e-filmit-perralle-nga-e-kaluara-189754" }