Lajm i hidhur për Juventusin, Federata “fik” kampionët një ditë para sfidës në Champions  

Publikuar tek: sport, më 19:54 18-09-2018 Lajm i hidhur për Juventusin, Federata “fik” kampionët një ditë para sfidës në Champions   Momente nga takimi i Juventus-Sassuolo

Juventus mundi të marrë tre pikë të arta ndaj Sassuolos pak ditë më parë, sfidë e cila u fitua nga kampionët e Italisë me rezulatin 2-1, falë dopietës së Cristiano Ronaldos.

Në këtë sfidë nuk pati vetëm festë, pasi Douglas Costa ka mërzitur disi drejtuesit dhe trajnerin me veprimin e bërë ndaj lojtarit kundërshtar, Federico Di Francesco duke pështyrë këtë të fundit pak minuta nga fundi i takimit.

Lidhur me këë veprim aspak të qenë ka reaguar Federata Italiane e Futbollit e cila kë dënuar me katër ndeshje Costën. Vendimi përfundimtar u mor pas vëzhgimeve të imtësishme që janë bërë nga prokurorët e FIGC të cilët kanë dhënë verdiktin përfundimtar.

Kujtojmë që Juventus do të luajë nesër në transfertë ndaj Valencias në orën 21:00.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027851819992065
array(1) { ["section"]=> string(92) "lajm-i-hidhur-per-juventusin-federata-fik-kampionet-nje-dite-para-sfides-ne-champions-134815" }