Lajm i keq për Bullgarinë, rezulton shteti më dembel në Europë

Publikuar tek: bota, më 11:31 11-08-2017 Lajm i keq për Bullgarinë, rezulton shteti më dembel në Europë

Një lajm i keq ky për Bullgarinë. “Daily Mail” në një artikull të tij e konsideron Bullgarinë si vendin më dembel në Europë.

Sipas një sondazhi, 78% e të rriturve që jetojnë në këtë vend ballkanik pretendojnë se nuk merren fare me ushtrime sportive.Ndërsa vendi i ftohtë Suedia sipas sondazhit rezulton më aktivi.

Nëntë në dhjetë vetë që jetojnë në vendin me aq shumë pyje e frekuentojnë palestrën dhe qëndrojnë aktivë gjatë javës, sipas kërkimeve.

 Banorët e Mbretërisë së Bashkuar renditen nga mesi në bazë të  përgjigjeve që kanë dhënë 28 mijë të rritur në të gjithë vendin.  

Ndërsa Shqipëria dhe Irlanda renditen pranjë njëra-tjetrës, tek 34%.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton të arratiset nga gjiri, ngec balena (VIDEO)
SHBA ul tensionet, përdor diplomacinë »
Article Logic
Execution time: 0.011465072631836
array(1) { ["section"]=> string(67) "lajm-i-keq-per-bullgarine-rezulton-shteti-me-dembel-ne-europe-88829" }