Lajm i keq për duhanpirësit, nga janari cigarja do të kushtojë më shumë

Publikuar tek: ekonomi, më 18:43 14-09-2017 Lajm i keq për duhanpirësit, nga janari cigarja do të kushtojë më shumë

Pirja e duhanit shkakton një sërë sëmundjesh ndaj vazhdimisht bëhet apel për shmangien e konsumimit të cigares.

Për të ulur numrin e duhanëpirësve, vazhdimisht janë marrë masa shtrënguese për të demotivuar konsumuesit.  Zyra e tatimeve ka lajmëruar se nga 1 janari i 2018, akciza e duhanit pritet të rritet me pesë lekë, taksë e cila do të ndikojë drejtëpërdrejtë në xhepat e personave që konsumojnë duhan.

Kjo nuk është rritja e parë në akcizën e duhanit dhe të alkoolit, 3 vite më parë është shënuar një rritje me 20 lekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0057289600372314
array(1) { ["section"]=> string(76) "lajm-i-keq-per-duhanpiresit-nga-janari-cigarja-do-te-kushtoje-me-shume-92353" }