Lajm i keq për Kombëtaren, dëmtohet Armando Sadikut (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 06:58 05-08-2018 Lajm i keq për Kombëtaren, dëmtohet Armando Sadikut (FOTO)

Lajm i keq vjen për Kombëtaren e Futbollit dhe Armando Sadikun. Mësohet se futbollisti shqiptar ka pësuar dëmtim të rëndë.

 

Lajmin e konfirmon klubi i Levante, ku thonë se futbollisti shqiptar ka pësuar një dëmtim të rëndë në gjurin e majtë. Dhe si pasojë e dëmtimit lojtari mund të mbetet disa muaj larg fushës së blertë.

“Një vizitë e parë mjekësore, e zhvilluar në ambientet e stadiumit, konfirmon dyshimin se Sadiku mund të ketë një dëmtim të rëndë në gjurin e majtë. Sulmuesi do t’i nënshtrohet testeve më specifike mjekësore pas kthimit në Valencia për të përcaktuar shkallën përfundimtare të këtij dëmtimi”, shkruan klubi spanjoll.  

sadiku.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13859796524048
array(1) { ["section"]=> string(62) "lajm-i-keq-per-kombetaren-demtohet-armando-sadikut-foto-130189" }