Lajm i keq për përdoruesit e Samsung

Publikuar tek: bota, më 11:17 10-10-2016 Lajm i keq për përdoruesit e Samsung

Gjigandi i telefonave Samsung raporton se e ka ndaluar prodhimin e telefonave Note 8, për shkak të raportimeve të fundit të problemeve të tij me baterinë.

“BBC” citon se burime jo zyrtare deklarojnë se kompania ka ndaluar po ashtu përkohësisht prodhimin e Note 7.

Samsung ka thënë për 'BBC’ se nuk mund t’i konfirmojnë apo to mohojnë raportimet që prodhimi i këti lloji të telefonit është ndaluar.

Thuhet se Samsung nuk po shet më telefona në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi askush nuk po i blen më.

Së fundmi janë raportuar disa raste të shpërthimeve të Note7-të, dhe faji është hedhur te bateria.

Në një deklaratë zyrtare gjatë muajit të shkuar, Samsung tha se problemi me nxehjen e baterisë jashtë normales vinte si pasojë e një gabimi të ‘rrallë’ në prodhim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029572010040283
array(1) { ["section"]=> string(42) "lajm-i-keq-per-perdoruesit-e-samsung-55663" }