Lajm i keq për shqiptarët, shtyhet data e përgjigjes së fituesëve të lotarisë amerikane, ja kur do shpallen

Publikuar tek: aktualitet, më 15:59 28-04-2020 Lajm i keq për shqiptarët, shtyhet data e përgjigjes së fituesëve të lotarisë amerikane, ja kur do shpallen Ilustruese

Një lajm jo i mirë vjen në këto ditë karantine për shqiptarët që kanë aplikuar për lotarinë amerikane.

Mësohet se Departamenti Amerikan i Shtetit ka shtyrë për në 6 qershor datën e dhënies së përgjigjeve për ata që kanë fituar lotarinë dhe shkak është bërë situata e krijuar prej Covid 19.

Lajmi për shtyrjen e datës është bërë me dije fillimisht nga Ambasada Amerikane në Kosovë. 

“Departamenti po shtyn hapjen e Kontrollit të Statusit të Hyrjes për aplikantët DV-2021 nga data 5 maj deri më 6 qershor 2020.

Hapja e vonuar nuk do të ndikojë nègativisht në aftësinë tonë për të proçeduar dhe planifikuar DV-2021 Intervistat, të cilat janë planifikuar të fillojnë më 1 tetor 2020”, shkruan ambasada.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Sistemi shëndetësor rrezikon të shkojë në kolaps’, sociologu Mërtiri: Njerëzit duhet të dalin, ja kostot që na kanosen
‘Pse fëmijët dhe baballarët nuk duhet të dalin në fundjavë?’, Kristo thirrje publike Avokatit të Popullit dhe Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi »
Article Logic
Execution time: 0.012845993041992
array(1) { ["section"]=> string(112) "lajm-i-keq-per-shqiptaret-shtyhet-data-e-pergjigjes-se-fitueseve-te-lotarise-amerikane-ja-kur-do-shpallen-204372" }