Lajm i mirë, edhe 2 infermierë në Tiranë fitojnë betejën me Covid-19, shkon në 30 numri i të shëruarve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:41 10-04-2020 Lajm i mirë, edhe 2 infermierë në Tiranë fitojnë betejën me Covid-19, shkon në 30 numri i të shëruarve Foto e hedhur nga ministrja

Një tjetër lajm i mirë vjen sa i përket situatës së Covid-19, pasi edhe 2 infermierë në Trianë kanë fituar betejën.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila shrkuan se edhe 2 infermierë në Tiranë janë shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP.

Aktualisht numri i personelit mjekësor të shëruar nga COVID-19 shkon në 30, ndërsa në total janë 182 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën.

Shkruan Manastirliu:

Çdo mjek, infermier dhe punonjës i sistemit shëndetësor që e fiton betejën me #COVID19 është një lajm i mirë për të gjithë!

Edhe 2 infermierë në Tiranë janë shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP.

Shkon në 30 numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19.

Deri tani janë 182 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098719596862793
array(1) { ["section"]=> string(107) "lajm-i-mire-edhe-2-infermiere-ne-tirane-fitojne-betejen-me-covid-19-shkon-ne-30-numri-i-te-sheruarve-202107" }