LAJM I MIRË nga Infektivi: 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin

Publikuar tek: aktualitet, më 08:38 08-04-2020 LAJM I MIRË nga Infektivi: 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me të gjithë shqiptarët një lajm të mirë nga spitali Infektiv.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai ka njoftuar se se janë shëruar edhe 23 pacientë të infektuar me COVID-19

“Lajm i mirë, 23 të shëruar sot”, shkruan Rama, lajm të cilin e ka shpërndarë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Kujtojmë që tashmë, numri i personave që kanë fituar betejën me koronavirusin në Shqipëri ka shkuar në 154.  Ndërsa numri i të infektuarve ka arritur në 382 dhe 22 persona kanë ndërruar jetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099508762359619
array(1) { ["section"]=> string(77) "lajm-i-mire-nga-infektivi-23-paciente-fitojne-betejen-me-koronavirusin-201814" }