Lajm i mirë nga Infektivi: Pas 14 ditësh në terapi intensive, nënë Vezikoja shërohet nga koronaviuris dhe lë Spitalin (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:00 04-04-2020 Lajm i mirë nga Infektivi: Pas 14 ditësh në terapi intensive, nënë Vezikoja shërohet nga koronaviuris dhe lë Spitalin (FOTO) Nene Vezikoja duke dale ga Spitali Infektiv

Nënë Vezikoja nga Vlora e shtruar 14 ditë më parë në Spitalin Infektiv, është shëruar nga koronavirusi dhe sot ka lënë ambientet e Spitalit.

Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila shkruan se 80 vjeçarja u shtrua dy javë më parë te Infektivi në gjendje shumë të rëndë, me vështirësi në frymëmarrje. Fatmirësisht pas disa ditësh në terapi intensive, nënë Vezikoja është shëruar dhe ka lënë spitalin.

“Nënë Veziko u shtrua në spitalin infektiv 14 ditë më parë, në gjendje shumë të rëndë, me vështirësi në frymëmarrje. Pas disa ditësh në terapi intensive, (CPAP) falë trajtimit me terapi mjekimi bashkëhore, 80-vjeçarja nga Vlora sot kthehet në shtëpi, e #shëruar?? #FORCA ekipit të Infektivit”, shkruan ministrja Manastirliu, ndërsa ndan dhe foton e nënë Vezikos duke dalë nga Spitali.

92152913_922394591549925_3720024943484731392_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087628364562988
array(1) { ["section"]=> string(127) "lajm-i-mire-nga-infektivi-pas-14-ditesh-ne-terapi-intensive-nene-vezikoja-sherohet-nga-koronaviuris-dhe-le-spitalin-foto-201378" }