Lajm i mirë, një tjetër infermier në Tiranë fiton betejën me Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 09-04-2020 Lajm i mirë, një tjetër infermier në Tiranë fiton betejën me Covid-19 Foto e publikuar nga ministrja

Numrit të personelit shëndetësor të shëruar nga Covid i shtohet edhe një infermier në Tiranë.

Lajmin e ka dhënë Ministrja e Shëndetësisë përmes një postimi në rrjete sociale e cila bën me dije se një infermier në Tiranë është shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP.

Shkon në 28 numri i personelit mjekësor të shëruar nga Covid-19.

Deri tani janë 165 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me Covid.

Shkruan Manastirliu:

Çdo personel i sistemit shëndetësor që e fiton betejën e tij me COVID19 është një lajm që më gëzon pa masë!

Edhe 1 infermier në Tiranë është shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP.

Shkon në 28 numri i personelit mjekësor të shëruar nga COVID-19.

Deri tani janë 165 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me COVID-19”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088498592376709
array(1) { ["section"]=> string(75) "lajm-i-mire-nje-tjeter-infermier-ne-tirane-fiton-betejen-me-covid-19-201968" }