Lajm i mirë për bizneset, QKB: Reduktohet afati për marrjen e licencave

Publikuar tek: ekonomi, më 17:10 21-09-2016 Lajm i mirë për bizneset, QKB: Reduktohet afati për marrjen e licencave

Burime nga Qendra Kombëtare e Biznesit (QKR) bëjnë me dije se është reduktuar afati i shqyrtimit të aplikimeve për licenca/leje.

“Reduktohet me 2 ditë pune afati i shqyrtimit të aplikimeve për licenca/leje.  Afati i vendimmarrjes për licencat e grupit të dytë reduktohet nga 4 ditë në 2 ditë pune, si dhe afati për vlerësimin e përmbushjes së kritereve në kompetencë të QKB-së reduktohet nga 4 ditë pune në 2 ditë pune”,- njoftuan burimet pranë QKB-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025556087493896
array(1) { ["section"]=> string(75) "lajm-i-mire-per-bizneset-qkb-reduktohet-afati-per-marrjen-e-licencave-53654" }