Lajm i mirë: Shërohen 5 mjekë dhe infermierë nga COVID 19

Publikuar tek: aktualitet, më 14:28 01-04-2020 Lajm i mirë: Shërohen 5 mjekë dhe infermierë nga COVID 19

Ministrja e Shëndetsisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë ditën e sotme një tjetër lajm të mir, ku 5 mjekë dhe infermierë janë shëruar.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ajo deklaron se numri i personelit mjeksor të shëruar deri më tani shkon në 13, ndërsa numri total i pacientë të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë deri më tani është 67.

Kujtojmë që sot në Shqipëri janë shënuar 16 raste të reja me Covid-19 duke e çuar në 259 numrin e përgjithshëm të të prekurve.

Postimi i plotë:

COVID-19/Lajm i mirë

Edhe 5 mjekë dhe infermierë të shëruar

Shkon në 13 numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë dhe Durrës

Deri tani janë 67 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me COVID-19

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096960067749023
array(1) { ["section"]=> string(63) "lajm-i-mire-sherohen-5-mjeke-dhe-infermiere-nga-covid-19-200924" }