Lajm i trishtë, ndahet nga jeta personazhi ‘i ëmbël’ te Borëbardha

Publikuar tek: kulture-art, më 16:00 28-05-2018 Lajm i trishtë, ndahet nga jeta personazhi ‘i ëmbël’ te Borëbardha Borëbardha dhe 7 xhuxhat

Ditën e djeshme një lajm i keq ka ardhur nga arti turk dhe jo vetëm, pasi njëri nga 7 xhuxhat në filmin “Borëbardha” është ndarë nga jeta.

Sipas mediave vendase, Tayyar Yildiz i njohur me nofkët ‘i lumturi’ apo ‘i ëmbli’ ka humbur jetën në moshën 61 vjeçare, ndërsa mësohet se pas famës që ai mori në vitin 1970 me publikimin e filmit, aktori punonte në një bankë.

Tayyar ishte i gjatë 95 cm, ndërsa kur ka luajtur në film nuk ishte më shumë se 17 vjeç.

2519596-728xauto.jpg

tayyaryildiz1-1_16_9_1527425072.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092208385467529
array(1) { ["section"]=> string(70) "lajm-i-trishte-ndahet-nga-jeta-personazhi-i-embel-te-borebardha-122409" }