Lajme jo të mira për ata që kanë parë pornografi nga telefoni

Publikuar tek: bota, më 15:37 17-05-2016 Lajme jo të mira për ata që kanë parë pornografi nga telefoni

Ekspertët e teknologjisë kanë bërë thirrje për më shumë kujdes për të gjithë ata përdorues telefonash smart që shohin pornografi përmes aplikacioneve në pajisjet e tyre.

Eksperti i sigurisë në kompaninë DELL, Alex Dubrovsky, thotë se në faqet pornografike qarkullon një virus që instalohet në telefonat Android dhe mund të vjedhë të dhënat nga telefoni.

Deri tani janë identifikuar qindra pajisje të infektuara me virusin që mund të vjedhë nga telefoni foto, video, kodet dhe informacione të tjera sensitive. Virusi përhapet mes aplokacioneve “Free Porn” në pajisjet Android.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po vizitonte lagjen e varfër, deputetja bie në kanalin e ujrave të zeza
Qeveria nuk e ndihmoi të gjente punë, dentisti djeg diplomën »
Article Logic
Execution time: 0.010925054550171
array(1) { ["section"]=> string(67) "lajme-jo-te-mira-per-ata-qe-kane-pare-pornografi-nga-telefoni-40722" }