"Lajme nga Kanabistani!"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:21 16-12-2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar sërish denoncimet e tij dhe këtë herë nga radio gjermane. Bashkë me denoncimin ai ka publikuar një foto të modifikuar të kryeminsitrit Edi Rama i cili mban një veshje të kanabisit.

Denoncimi i Berishës:

Radio zyrtare gjermane, DW në një emision kushtuar kanabisit në Shqipëri denoncon sa vijon:

-Viti 2016 është viti i Kanabisit për Shqipërinë 
- apo mbjelljes së tij masive në të gjithë vendin 
- Vetëm në 17.5% të territorit pala italiane ka zbuluar 5204 ara me kanabis 
-po të shumëzohen për të gjithë sipërfaqen e vendit rezultojnë 26.020 ara kanabisi në mbarë vendin
-duhet të theksohet se kjo industri kontrollohet nga njerëz të fuqishëm, 
-me lidhje të konsiderueshme me përfaqësues të shtetit,
-duke nisur nga policë të thjeshtë, deri tek shefa që kanë lidhje me hallka në shtet.

Keto deklaron per gjermanet dhe mbare boten Radio zyrtare gjermane, kurse Ediskobari, qe me politiken e tij damkosi Shqipërinë si Kolumbi e Europës, beson se do mund të fusë kanabisin në thes!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010027885437012
array(1) { ["section"]=> string(27) "lajme-nga-kanabistani-62894" }