Lajme të këqija nga Euro dhe Dollari, ja me sa këmbehen sot

Publikuar tek: ekonomi, më 09:55 03-03-2019 Lajme të këqija nga Euro dhe Dollari, ja me sa këmbehen sot

Euro dhe Dollari, kanë humbur shumë terren gjatë fundjavës.

Monedha amerikane, Dollari ka rënë me 0.22 pikë, ndërsa ajo europiane, Euro me 0.51 pikë ne tregun e këmbimit valutor në Shqipëri.

Të dhënat zyrtare janë të marra nga Banka e Shqipërisë, që zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë, me partnerët e saj tregtarë.

kembimiii.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01826286315918
array(1) { ["section"]=> string(65) "lajme-te-keqija-nga-euro-dhe-dollari-ja-me-sa-kembehen-sot-154944" }