Lajme të mira për Shqipërinë, populistët kundër zgjerimit dështojnë në Holandë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:24 24-05-2019 Lajme të mira për Shqipërinë, populistët kundër zgjerimit dështojnë në Holandë Mbeshtetesit laburisteve duke festuar pas rezultateve te exit-poll-ve

Qendra e majtë është duke festuar në Holandë, pasi sondazhet e exit-poll-eve paraprake për zgjedhjet europiane tregojnë një rikthim të tyre në skenë, kundër populistëve.

Fitorja e laburistëve është gjithashtu një lajm i mirë për Shqipërinë pasi ishin populistët ata që propozuan në Parlament rikthimin e vizave për shqiptarët. Gjithashtu populistët janë ndër partitë europiane që shquhen për popitikat e tyre kundër zgjerimit dhe kundër pranimit të emigrantëve.

Rezultatet do të dalin të shtunën, bashkë me vendet e tjera të BE, por laburistët holandezë po festojnë për shkak të një rezultati të ndjeshëm nga exit-poll-et.

Edhe mediat kryesore në Holandë po flasin për rikthimin e qendrës së majtë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kompania Shell zbulon burim të ri nafte në Shqipëri
U zhduk nga sytë e të ëmës në parkun e lojrave, gjendet i mbytur 4 vjeçari shqiptar në Zvicër »
Article Logic
Execution time: 0.010745048522949
array(1) { ["section"]=> string(84) "lajme-te-mira-per-shqiperine-populistet-kunder-zgjerimit-deshtojne-ne-holande-165607" }