Lajmet se SHBA dhe BE po përplasen për negociatat, reagon Yuri Kim: Nuk kemi mbyllur sytë ndaj mangësive, kemi ofruar mbështetje

Publikuar tek: aktualitet, më 14:14 05-12-2020 Lajmet se SHBA dhe BE po përplasen për negociatat, reagon Yuri Kim: Nuk kemi mbyllur sytë ndaj mangësive, kemi ofruar mbështetje

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka reaguar pas lajmeve se SHBA dhe BE po përplasen për hapjen e negociatave të vendit tonë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ambasadorja shkruan se SHBA dhe BE janë të bashkuara dhe mbështesin Shqipërinë dhe se në asnjë moment SHBA nuk ka thirrje për "mbylljen e syve" ndaj mangësive.

“Ky artikull e karakterizon keq situatën. SH.B.A. dhe BE janë të bashkuara në mbështetjen tonë për Shqipërinë në BE. Në asnjë moment, SH.B.A. nuk ka bërë thirrje për "mbylljen e syve" ndaj mangësive; përkundrazi, ne i kemi theksuar ata dhe kemi ofruar mbështetjen tonë për përparimin.

Kjo është arsyeja pse SHBA së bashku me BE - përqendrohet aq shumë në Reformën në Drejtësi, duke përfshirë nevojën që Gjykata Kushtetuse të jetë funksionale deri më 12/31. Shikoni faktet,” shkruan ambasadorja në postimin e saj

Screenshot_12.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Covid-19 nuk më kurseu nipin, vëllanë dhe motrën’, Ylli Ndroqi mesazh të ndjerë për Kasem Hysenbelliun: Një zile e kobshme telefoni me njoftoi dhe shuarjen tënde, vëlla
26 vjeçari u ekzekutua me plumb në zemër, flet komandanti i FNSH: Ishte më i miri në repartin e Shkodrës, djalë me inteligjencë të lartë »
Article Logic
Execution time: 0.011512994766235
array(1) { ["section"]=> string(132) "lajmet-se-shba-dhe-be-po-perplasen-per-negociatat-reagoj-yuri-kim-nuk-kemi-mbyllur-syte-ndaj-mangesive-kemi-ofruar-mbeshtetje-230273" }