Lajmi i fundit/ Ndahet nga jeta ish futbollisti i Partizanit, humbje e madhe për sportin shqiptar

Publikuar tek: sport, më 10:03 04-05-2017 Lajmi i fundit/ Ndahet nga jeta ish futbollisti i Partizanit, humbje e madhe për sportin shqiptar

Sot në mëngjes është ndarë nga jeta futbollisti i shquar i ekipit të kuq, Gjergj Thaka.

Sporti shqiptar humbi një tjetër figurë të shquar. Në vitet 1968 – 1978, Thaka ka qenë pjestar i ekipit të futbollit Partizani. Me këtë skuadër është shpallur kampion kombëtar, fitues i Kupës së Shqipërisë dhe Fitues i Kupës Ballkanike. Ka qenë trajner moshash (kampion me të rinjtë) dhe trajner i ekipit të Partizanit. Ka qenë 7 vjet zv/shef dhe tre vjet drejtor i klubit Partizani. 

Nga viti 1999-2002, ka qenë punonjës i Federatës Shqiptare të Futbollit.

 

sport.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13411712646484
array(1) { ["section"]=> string(101) "lajmi-i-fundit-ndahet-nga-jeta-ish-futbollisti-i-partizanit-humbje-e-madhe-per-sportin-shqiptar-77430" }