Lajmi i mirë! 11-vjeçari Renald Caushi fiton betejën me leuçeminë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:09 29-10-2020 Lajmi i mirë! 11-vjeçari Renald Caushi fiton betejën me leuçeminë

Një lajm shprese në këto ditë të vështira, vjen nga Ilir Hoxholli i ‘Shqiptarët për Shqiptarët’.

Ai bën me dije Renald Caushi është 11 vjeçari që preku zemrat e të gjithëve, e ka fituar betejën me leuçemië.

“Ka qene e gjitha nje ankth, por Zoti vendosi qe Renaldi te fitoi betejen me jeten, doli nga intubimi dhe sot eshte kthyer ne dhome. Nje situate qe ka ate shprehjen “ nates se varrit t’ia tregojme”. Nje beteje me minutat per ta derguar ne Itali. Kjo pune qe behet ndonjehere as nuk mund te pershkruhet nga ana emocionale. Cdo dite zemra na pushonte nga frika kur vinte nje mesazh nga spitali ne Rome. O Zot na e shkruaj si veper per hir Tend, begato cdo bamires, te gjithe ata qe u luten. Jemi te kenaqur qe arritem ta mbajme ne jete, kjo ishte nje beteje, lusim Zotin qe Renaldi te fitoi luften me Leucemine. O Zot jepi jete dhe rikthehe tek motrat,” shkruan Ilir Hoxholli në postimin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Yuri Kim bisedë me gazetarët: Jini të pavarur dhe të guximshëm! SHBA ju mbështet 100%
SHIFRAT E FUNDIT/ 6 viktima në 24 orë nga COVID-19, qindra të infektuar, situatë e rënduar në spitale »
Article Logic
Execution time: 0.012403964996338
array(1) { ["section"]=> string(71) "lajmi-i-mire-11-vjecari-renald-caushi-fiton-betejen-me-leucemine-225670" }