Lajmi i trishtë, aktori legjendar i 'Harry Potter' tërhiqet nga aktrimi

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:20 21-04-2019 Lajmi i trishtë, aktori legjendar i 'Harry Potter' tërhiqet nga aktrimi

Aktori legjendar Michael Gambon që merrtë pjesë si ‘Albus Dumbeldore’ në filmat e Harry Potter ka deklaruar se do të tërhiqet nga aktrimi.

Sipas Daily Mail, aktori 78-vjeçar luante në një serial amerikan por u tërhoq pasi ishtë shumë e veshtirë për të, të mbante mend fjalët.

Michael Gambon u bë i famshëm në botën e filmave në rolin e tij si Albus Dumbeldore, drejtor i shkollës ‘Hogëarts’ në filmin e Harry Potter.

Mijëra fansa kanë shprehur trishtim dhe mbështetjen e tyre për aktorin dhe pas deklaratës së tij, fjala Harry Potter u bë më e kërkuara në Google.

57787364_1954412194669437_6713627108825890816_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Kam më shumë se 50 ’hije’’, rrëfehet moderatorja e njohur sportive: Futbollisti që adhuroj…
Partnerja 18 vite më e vogël, Bojken Lako: Për hir të saj kam… »
Article Logic
Execution time: 0.010107040405273
array(1) { ["section"]=> string(75) "lajmi-i-trishte-aktori-legjendar-i-harry-potter-terhiqet-nga-aktrimi-161308" }