'Lajmi ishte tronditës', Rama zbulon telefonatat me liderët e shteteve të mëdha pas tërmeteve

Publikuar tek: aktualitet, më 11:11 22-09-2019 'Lajmi ishte tronditës', Rama zbulon telefonatat me liderët e shteteve të mëdha pas tërmeteve

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar telefonatat që ka marrë nga krerët e shteteve të tjera lidhur me situatën e shkaktuar nga tërmeti i fuqishëm.

Rama gjatë mbledhjes me deputetët dhe kryebashkiakët u shpreh se ka marrë telefonata nga kryeministri italian, presidenti francez, kancelarja austriake si dhe nga presidenti turk

"Mua më kanë marrë në telefon, kryeministri i Italisë, presidenti i Francës, kancelarja austriake për të thënë çfarë doni. Më tutje presidenti i Turqisë, ata e kanë aktivizua direkt strukturat e tyre sepse lajmi ka qenë tronditës dhe eksperieca ka treguar se duhet solidaritet", tha Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017712116241455
array(1) { ["section"]=> string(97) "lajmi-ishte-trondites-rama-zbulon-telefonatat-me-lideret-e-shteteve-te-medha-pas-termeteve-179370" }