‘Lajthit’ moti në Turqi, vdes një person nga përmbytjet, Stambolli nën ujë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 17:04 17-08-2019 ‘Lajthit’ moti në Turqi, vdes një person nga përmbytjet, Stambolli nën ujë (VIDEO) Pamje nga përmbytjet në Stamboll

‘’Kapriçot’’ e motit kanë paralizuar qytetin e Stambollit.

Reshjet e dendura në vend kanë përmbytur rrugë, dyqane dhe objekte të tjera. Një i pastrehë ka humbur jetën në zonën e Unkapanit, e cila ndodhet në pjesën europiane të Turqisë.

‘’Pazari i Madh’’ i Stambollit është përmbytur plotësisht. Video-at e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë libra dhe mallra të tjerë, të cilat lundrojnë në ujë.

Sipas autoriteteve vendore, volumi i shiut të rënë është 114lg/m2.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TMERRSHME/ Digjet hoteli, zjarri u merr jetën 9 personave
U ndalua të shkonte në Izrael, Kongresmenia amerikane hedh poshtë akuzat se do takohej me zyrtarë vendas »
Article Logic
Execution time: 0.010401964187622
array(1) { ["section"]=> string(83) "lajthit-moti-ne-turqi-vdes-nje-person-nga-permbytjet-stambolli-nen-uje-video-175617" }