‘Lajthit’ moti, shkulen pemë dhe kabllo elektrike në Fier, era arrin shpejtësi të çmendur (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:06 19-09-2019 ‘Lajthit’ moti, shkulen pemë dhe kabllo elektrike në Fier, era arrin shpejtësi të çmendur (VIDEO) Moti i përkeqësuar në Fier

Përkeqësimi i kushteve atmosferika ka kapur në befasi banorët e Fierit.

Erërat e fuqishme kanë shkuluar disa pemë duke bllokuar lëvizjen e automjeteve në disa akse të qytetit.

Ndërkohë disa zona banimi në Roskovec, Patos kanë mbetur pa energji elektrike, teksa intensiteti i lartë i erërave ka këputur disa kabllo të furnizimit me energji elektrike.

Sipas stastikave meteorologjike, shpejtësia e erës ka kapur shifrën ‘’e çmendur’’ 80-100 km/h.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072689056396484
array(1) { ["section"]=> string(98) "lajthit-moti-shkulen-peme-dhe-kabllo-elektrike-ne-fier-era-arrin-shpejtesi-te-cmendur-video-179048" }