Lame: Do të legalizojmë 60 mijë subjekte të ndërtuara pas 2009

Publikuar tek: politike, më 10:21 23-05-2015 Lame: Do të legalizojmë 60 mijë subjekte të ndërtuara pas 2009

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame  ka deklaruar se  javën e ardhshme  në komisionet parlamentare  do të nisë shqyrtimi i projektligjit për përfshirjen në legalizim të ndërtimeve të bëra pas vitit 2009.

“Ndërtimet e pas 2009 që deri sot nuk përfshihen në ligjin e legalizimeve, të cilat realisht ishte një kënaqësi dhe për ne që arritëm “ta çajmë”, po e quaj kështu, dhe në një nga seancat e javës tjetër në komisionet parlamentare nis shqyrtimi i projektligjit për përfshirjen në legalizim dhe ndërtimet e bëra pas 2009. Në rang republike janë 60 mijë ndërtime pa leje që i pëfshin kjo hapësirë kohore”, tha Lame.

Lame  sqaroi se vonesat në dhënien e certifikatave shkaktohen nga vonesat e regjistrimit në hipotekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087020397186279
array(1) { ["section"]=> string(67) "lame-do-te-legalizojme-60-mije-subjekte-te-ndertuara-pas-2009-11780" }