Lame sjell realitetin mes Kombinatit dhe Trentos

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:47 18-01-2015 Lame sjell realitetin mes Kombinatit dhe Trentos

Se çfarë ndodh me realitetin shqiptar informal, e bën të qartë Artan Lame, i cili duket shumë i pasionuar në këtë fushë. Në një postim në facebook mbrëmjen e së djelës, Lame vendos dy foto: njërën që e ka fotografuar në kombinat të Tiranës, e tjetrën që e sjell nga Trento, kështjella e Buonconsiglio-s.

“Në të dy rastet është një strukturë e madhe e dalë kohe, që thërmohet, riciklohet nga një mori njësish të vogla. Ndoshta e njëjta gjë do të ketë ndodhur edhe me Koloseun pas rënies së Perandorisë Romake. Vetëm se kështjella në Trento duket megjithatë bukur, ndërsa kolonada e Kombinatit, është badërdi” shkruan Lame në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0037879943847656
array(1) { ["section"]=> string(52) "lame-sjell-realitetin-mes-kombinatit-dhe-trentos-898" }