Lamtumira e Arielës, deputetja e PS i bën një dedikim prekës: Përcollëm edhe një pjesë të vetes sonë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:37 23-01-2018 Lamtumira e Arielës, deputetja e PS i bën një dedikim prekës: Përcollëm edhe një pjesë të vetes sonë

Ditën e djeshme në mesditë Ariela Murati, e cila u qëllua për vdekje nga 23-vjeçari Aldison Belulaj pranë QSUT-së në Tiranë u përcoll për në banesën e fundit në Zharrëz të Fierit.

Të pranishëm në ceremoni ishin jo vetëm miq e familjarë, por edhe studentë e pedagogë të universitetit të juridikut, ku ajo studionte.

Deputetja e PS, Antoneta Dhima i bën një dedikim prekës në facebook, ku shkruan se bashkë me Arielën përcollëm edhe një pjesë të vetes sonë.

“Përcollëm sot në qiell bashkë me Arielën një pjesë të vetes sonë: dashurinë pa fund, sakrificat sublime, shpresën dhe dëshirën e madhe të çdo prindi që fëmijët të jenë si Ariela, po kurrë këtë fat të kobshëm. Nga qielli do na mësosh, se nuk ka mision më të rëndësishëm se jeta e fëmijëve tanë!
U prefsh në paqe, Ëngjëll!”, shkruan deputetja në facebook. 

antoneta.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha tregon të vetmen mënyrë se si mund të hapet dosja e 21 Janarit
Shpërthim eksplozivi në orët e vona, shkatërrohet makina e 20-vjeçarit (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011945962905884
array(1) { ["section"]=> string(105) "lamtumira-e-arieles-deputetja-e-ps-i-ben-nje-dedikim-prekes-percollem-edhe-nje-pjese-te-vetes-sone-107582" }