Lamtumira e Donald Lu: Ishte një nder i madh...Kjo është festa e fundit me ju

Publikuar tek: barometri, më 07:34 30-06-2018 Lamtumira e Donald Lu: Ishte një nder i madh...Kjo është festa e fundit me ju

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur sot në festën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës teksa ka thënë se ky është koncerti i fundit që Lu feston me të pranishmit.

 

Koncerti Jazz po organizohet me rastin e 242 vjetorit të Pavarësisë së Amerikës, ku Lu ka falenderuar presidentin ilir Meta, kreun e Kuvendit, Gramoz Rucin dhe ministrin e Jashtëm Bushati.

“I nderuar presidenti Ilir Meta, i nderuar Gramoz Ruçi, Ditmir Bushati, zonja dhe zotërinj, mirësevini në festimin tonë të muzikës amerikane blu dhe jaz. Ka qenë një nder i madh që kam bërë këtë udhëtim me ju. Kjo është festa e fundit e Pavarësisë që e festojmë së bashku”, u shpreh Ambasadori Lu, i cili do të largohet së shpejti nga Shqipëria pasi është caktuar ambasador në Kirgistan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027844905853271
array(1) { ["section"]=> string(81) "lamtumira-e-donald-lu-ishte-nje-nder-i-madh-kjo-eshte-festa-e-fundit-me-ju-126239" }