Landi i Bavarisë miraton ndalimin e mbulimit të fytyrës në vende publike

Publikuar tek: bota, më 10:27 22-02-2017 Landi i Bavarisë miraton ndalimin e mbulimit të fytyrës në vende publike

Qeveria e shtetit jugor gjerman të Bavarisë miratoi dje një ligj që ndalon mbulimin e fytyrës në vende publike të përcaktuara qartë.

“Mbulimi i fytyrës do të ndalohet në fushat e shërbimeve civile, universitete, shkolla, kopshte për fëmijë, në fushat e sigurisë dhe rendit publik dhe në zgjedhje”, njoftoi qeveria e Bavarisë pas një mbledhjeje të kabinetit.

E ndodhur në kufi me Austrinë dhe Republikën Çeke, Bavaria ishte pika e parë hyrëse e mijëra migrantëve dhe refugjatëve në Gjermani në vitin 2015.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputetët holandezë votojnë PRO kultivimit të kanabisit
Foshnja lind me dhëmbë, shokohen mjekët, fotot e saj bëhen virale në rrjetet sociale (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011063098907471
array(1) { ["section"]=> string(78) "landi-i-bavarise-miraton-ndalimin-e-mbulimit-te-fytyres-ne-vende-publike-69538" }