Lapsi.al zbardh raportin e prokurorisë, dhe…”krasit” faksimilet e Newsbomb.al

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:44 22-03-2015 Lapsi.al zbardh raportin e prokurorisë, dhe…”krasit” faksimilet e Newsbomb.al Faksimilja e publikuar nga Lapsi.

Kërkesa e plotë e prokurorisë drejtuar Kuvendit për arrestimin e dy deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku u publikua dje në newsbomb.al.

Redaksia jonë fillimisht mendoi se e kishte ekskluziv këtë dokument, por sot vumë re se na kishte rrejt mendja, dhe se raportin e prokurorisë dhe dokumentin e dispononin dhe kolegët e Lapsi.al dhe TemA.

Të dyja këto portale thoshnin se e kishin siguruar raportin e plotë. Epo...bravo i’u qoftë.

Vetëm se kishte një problem, faksimilet dhe dokumentet e ekspozuara  në Lapsi dhe TemA mbanin ende disa copa të logos sonë, newsbomb.al

Mund të themi pa frikë se kolegët e Lapsi.al kanë bërë një punë të shkëlqyer për të zbardhur raportin e prokuorisë por janë treguar të pavëmendshëm me faksimilen, nuk e kishin krasitur sic duhej logon tonë.

Ne u sugjerojmë që herë tjetër duhet t’ia bëjnë më mirë krasitjen scoop-eve që ata i sigurojnë me shumë mund e djersë.

*Flaksimilja e publikuar nga Tema.

*Raporti i publikuar dje nga Newsbomb.al

Lexo edhe:

Raporti i plotë i Prokurorisë në Kuvend: Doshi kanosi me armë Bamin. Frroku dhe Didi në dijeni për sajesën

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010442018508911
array(1) { ["section"]=> string(79) "lapsi-al-zbardh-raportin-e-prokurorise-dhe-krasit-faksimilet-e-newsbomb-al-6639" }