Largimet nga partia, Gjoni: Keqardhje për LSI, më vjen të qesh me Ramën, kaq i dëshpëruar që në 2021 pret të kapë 2-3 deputetë

Publikuar tek: politike, më 18:35 19-01-2021 Largimet nga partia, Gjoni: Keqardhje për LSI, më vjen të qesh me Ramën, kaq i dëshpëruar që në 2021 pret të kapë 2-3 deputetë Deputeti Ralf Gjoni

Ish-deputeti i LSI-së që nuk pranoi të djegë mandatin e deputetit, Ralf Gjoni thotë se i vjen keq për këtë forcë politike që sipas tij “ka ardhur në këtë pikë” ku po i dezertojnë figura të rëndësishme.

Lidhur me largimet ,Gjoni tha në “ReportTV” se në të njëjtën kohë i vjen edhe “për të qeshur” me kryeministrin Edi Rama që sipas tij “ka qenë kaq i dëshpëruar që paska pritur 2021-shin për të kapur 2 apo 3 deputetë të LSI”.

“Janë zgjedhje personale, s’ka si të jetë ndryshe. I shoh me dy ndjenja të përziera, e para është keqardhja, më vjen keq që LSI ka ardhur në këtë pikë. Nuk kam dashur që sot të isha këtu dhe të flisja për largimet. E dyta më vjen të qesh, por jo me LSI-në, por me Edi Ramën, kaq i dëshpëruar ka qenë që priste 2021-shin të kapte dy apo tre deputetë të LSI-së. Largimi nga një parti në tjetrën është fenomen normal në gjithë botën”, u shpreh Gjoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryemadhi nga Fieri: Gratë janë elementi më zhvillues në shoqërinë e një vendi, t’i mbështesim që të fitojnë pavarësinë ekonomike
Topalli tregon 2 qarqet ku do kandidojë dhe sulmon Bashën: Vendi i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti »
Article Logic
Execution time: 0.012931108474731
array(1) { ["section"]=> string(129) "largimet-nga-partia-gjoni-keqardhje-per-lsi-me-vjen-te-qesh-me-ramen-kaq-i-deshperuar-qe-ne-2021-pret-te-kape-2-3-deputete-235622" }