Largimi nga Shqipëria? Ja si u përgjigjet De Biasi pretendimeve

Publikuar tek: sport, më 22:18 15-10-2015 Largimi nga Shqipëria? Ja si u përgjigjet De Biasi pretendimeve

“Jam martuar me Shqipërinë. Mjaftoi një letër për lojtarët dhe jemi në histori”, kështu duket se i mbyll të gjitha aludimet në media trajneri Gianni de Biasi lidhur me të ardhmen e tij.

Tekniku italian  ka publikuar në profilin e tij në facebook një intervistë dhënë për “La Stampa” dhe ka zgjedhur pikërisht këtë fjali, për të përmbledhur atë çka ai ka deklaruar.

Një dëshirë për të drejtuar Greqinë apo shkëmbimi i pozicioneve me Igli Taren, kanë qenë disa nga deklaratat e De Biasit që kanë burë bujë sot në shtyp.

Megjithatë, është vetë italiani ai që sqaron se asgjë nuk ka ndryshuar dhe në stolin e Shqipërisë në Euro 2016 do të jetë Gianni de Biasi.

Lexo edhe: Ky është festimi më emocionues i Canës, me djalin në krah i gëzohet kualifikimit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024944067001343
array(1) { ["section"]=> string(68) "largimi-nga-shqiperia-ja-si-u-pergjigjet-de-biasi-pretendimeve-23222" }