Largohen Nuland dhe Brian Yee, ja kush i zëvendëson

Publikuar tek: bota, më 22:22 01-10-2017 Largohen Nuland dhe Brian Yee, ja kush i zëvendëson

Dy personalitete të lartë të politikës së jashtme amerikane, Victoria Nuland dhe Brian Hoyt Yee janë zëvendësuar me dy përfaqësues të rinj për Europën dhe Euroazinë.

 

Wess Mitchell është emëruar si Asistent Sekretar i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë. Mitchell ka zëvendësuar në këtë post, Victoria Neuland, e njohur në Shqipëri për arritjen e konsensusit për Reformën në Drejtësi.

Nuland dhe Brian Yee kanë vizituar vendin tonë dhe kanë influencuar në dy çështje të rëndësishme politike, Reformën në Drejtësi dhe zgjidhjen e krizës politike që u përmbyll me marrëveshjen Rama-Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i qeverisë së Katalonjës: Fituam të drejtën të shkëputemi
Vriten gabimisht 10 forca të sigurisë afgane »
Article Logic
Execution time: 0.0095140933990479
array(1) { ["section"]=> string(56) "largohen-nuland-dhe-brian-yee-ja-kush-i-zevendeson-94380" }