Largohet nëse humb ndeshjen e radhës? PANUÇI nuk mendohet dy herë: Pyesni Armand DUKËN

Publikuar tek: sport, më 16:10 07-10-2018 Largohet nëse humb ndeshjen e radhës? PANUÇI nuk mendohet dy herë: Pyesni Armand DUKËN Christian Panuçi, trajneri i Kombëtares

Trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panuçi është shprehur në një konferencë për mediat për një shkarkim të mundshëm të tij në 3 ndeshjet e radhës.

Tekniku është shprehur se e bën punën me shumë seriozitet dhe se në të njëjtën kohë nëse presidenti vendos që të largohet, atëherë kështu do të ndodhë.

“Duhet t’ia kërkoni Dukës këtë gjë, nëse do të shkarkohem pas 3 ndeshjesh apo jo.

Unë uroj që rekuperoj të gjithë lojtarët. Roshi, Sadiku, Mavraj, Lilaj etj. Nëse Shqipërisë i mungojnë 6-7 futbollistë, i vendosni trajner Guardiolën, apo edhe Murinjon, por prap nuk ka rezultat. Lodhja është shumë e madhe kur nuk është 70% e skuadrës.

Nëse presidenti e vendos që problemi i gjithë kësaj është trajneri, atëherë unë largohem. Nëse presidenti nuk është i kënaqur me performancën time, unë deri në ndeshjen tjetër jap dorëheqjen. Unë fle shumë i qetë. Mendoj për më të mirën”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024577856063843
array(1) { ["section"]=> string(91) "largohet-nese-humb-ndeshjen-e-radhes-panuci-nuk-mendohet-dy-here-pyesni-armand-duken-136940" }