Largohet nga posti i drejtorit të burgut të Reçit Gëzim Selimi, zbulohet kush e zëvendëson (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:59 16-10-2019 Largohet nga posti i drejtorit të burgut të Reçit Gëzim Selimi, zbulohet kush e zëvendëson (EMRI) Dedë Zhivani

Largohet nga posti i drejtorit të burgut të Reçit Gëzim Selimi.

Mësohet se në vendin e tij është emëruar Dedë Zhivani, i cili vjen nga radhët e Partisë Socialiste.

Selimi e ka mbajtur këtë post që prej gushtit të vitit 2018, ndërsa në qershor të këtij viti ai i paraqiti dorëheqjen drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve si dhe ka njoftoi Ministrinë e Drejtësisë për largimin nga detyra.

Nga ana tjetër Zhivani njihet si një ndër socialistët e Shkodrës, por ende nuk dihet se cili ka qenë propozuesi I tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037673950195312
array(1) { ["section"]=> string(101) "largohet-nga-posti-i-drejtorit-te-burgut-te-recit-gezim-selimi-zbulohet-kush-e-zevendeson-emri-182304" }