Largohet nga puna, ja si hakmerret punonjësi ndaj presidentit Donald Trump

Publikuar tek: bota, më 10:31 03-11-2017 Largohet nga puna, ja si hakmerret punonjësi ndaj presidentit Donald Trump

Një punonjës i kompanisë Twitter në ditën e tij të fundit të punës, ka ç’aktivizuar llogarine personale të presidentit amerikan Donald Trump.

Ky veprim nga punonjësi i cili nuk identifikohet ende, ka bërë që llogaria e presidentit @realdonaldtrump të mos funksionojë për 11 minuta.

Gjatë kësaj kohe çdo përdorues ka parë këtë mesazh në faqe” Na vjen keq, kjo faqe nuk ekziston!”

Pas një spekulimi që u përhap gjerësisht, Twitteri u shpreh se llogaria u deaktivizua nga një “gabim njerëzor i një punonjësi të kompanisë Twitter.”

“Llogaria u ç’aktivizua për 11 minuta, dhe më pas u rregullua. Po investitojmë që të marrim hapa që ta ndalojmë që të ndodhë përsëri” tha kompania në një qëndrim zyrtar, shkruan theguardian, raporton newsbomb.al.

Por më pas kompania postoi një thënie ku shkruhej se ky veprim u bë nga një punonjës në ditën e tij të fundit të punës.

“Pas një investigimi ne mësuam që ky veprim ishte bërë nga një punjoës që i shërbente klientëve në Tëitter dhe ai e ka bërë këtë veprim. Tani po bëjmë kërkime të mëtejshme”, shkruhej në lajmërimin tjetër zyrtar i kompanisë.

690.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Probleme me Whatsapp-in? Miliona përdorues në panik, edhe në Shqipëri
Lufta e tretë botërore, zytari i lartë amerikan lëshon paralajmërimin për Penianin: Koha po mbaron »
Article Logic
Execution time: 0.011203050613403
array(1) { ["section"]=> string(79) "largohet-nga-puna-ja-si-hakmerret-punonjesi-ndaj-presidentit-donald-trump-98192" }