Largoni mushkonjat me këto metoda të thjeshta

Publikuar tek: bota, më 03:16 27-06-2017 Largoni mushkonjat me këto metoda të thjeshta

Mushkonjat kthehen në shqetësim për këdo nga neve në këto ditë të nxehta vere. Por për t’i mbajtur larg ato, mjafton që të bëni disa zgjidhje. Ne ju këshillojmë që të mbillni disa bimë në vazo dhe të kujdeseni për ato, pasi do ju shpërblejnë me mbajtjen larg të insekteve gjakpirëse.

Ja cilat janë ato:

Livando

Mushkonjat nuk e durojnë aromën e livandës, kështu që nuk do t’i afrohen shtëpisë suaj. Ndërkohë, ju do të ndjeni aromën e mirë të kësaj bime.

Hudhra

Vendosni disa hudhra përreth zonës jashtë ku qëndroni dhe do ta shihni se mushkonjat do të ikin.

Borziloku

Mënyra më e mirë për t’i larguar mushkonjat është ta mbani atë afër ballkonit një vazo me borzilok. Falë erës së saj, mushkonjat sigurt se do të mbajnë distancë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merret vendimi, Salvador Dali do të zhvarroset
SHBA kërcënon Sirinë nëse tenton të kryjë një tjetër sulm kimik »
Article Logic
Execution time: 0.01012396812439
array(1) { ["section"]=> string(51) "largoni-mushkonjat-me-keto-metoda-te-thjeshta-84095" }