Latifi nga Lazarati krijoi këtë birrë amerikane që mban emrin e tij (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:48 13-10-2016 Latifi nga Lazarati krijoi këtë birrë amerikane që mban emrin e tij (Foto)

Kjo birrë që shihni në foto është krijuar nga një lazaratas me emrin Latif. Birra ka një shje të veçantë, mjaft origjinale dhe pritet të dalë të treg si pjesë e serive “MY TURN SERIES”, të kompanisë Lakefront në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vetë kompania pohon se birra e radhës është krijuar nga Latifi, me origjinë nga fshati famëkeq i Shqipërisë, Lazarat, por i lindur në SHBA, dhe që aktualisht punon si koordinator i shitjeve për kompaninë Lakefront Brewery me bazë në Milwakee, raporton Newsbomb.al.

Përsa i përket birrës "Latif", ajo ka shije të ëmbël, çokollate. E errët në ngjyrë, e trashë por edhe e qetë, kjo birrë ka një përzierje të këndshme të maltit të pjekur dhe çokollatës. /Newsbomb.al/

sdfq3rsdgsdggggnshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Gabim bombardimi i Jugosllavisë”, Trump përgënjeshtron revistën serbe: Nuk e kam dhënë kurrë atë intervistë
Trump kalon Clinton pavarësisht skandaleve, ja diferenca mes tyre sipas sondazheve »
Article Logic
Execution time: 0.011206865310669
array(1) { ["section"]=> string(78) "latifi-nga-lazarati-krijoi-kete-birre-amerikane-qe-mban-emrin-e-tij-foto-56093" }