Lau dhëmbët me kolinoz me përbërje qumështi, vdes vajza 11 vjeçare

Publikuar tek: bota, më 08:11 20-04-2019 Lau dhëmbët me kolinoz me përbërje qumështi, vdes vajza 11 vjeçare

Një vajzë 11 vjeçare në West Covina, të Kalifornisë vdiqa pasi lau dhëmbët.

Mamaja e vajzës thotë se e bija vdiq nga pasta e dhëmbëve.

Vogëlushja ka patur alergji, e cila u provokuan ga kolinozi, me bazë qumështi, element ushqimor ky ndaj të cilit vajza ishte shumë alergjike.

Nëna e vogëlushes Denise Saldate, Monique Altamirano, ka treguar se e bija po lante dhëmbët në tualet në shtëpi bashkë me motrën 15 vjeçare, kur kjo e fundit doli nga banjo duke qarë dhe duke thënë se Denisë nuk arrinte më dot të merrte frymë.

Ajo telefonoi menjëherë urgjencën teksa përpiqej t’i jepte frymë gojë më gojë, por fatkeqësisht Denisë vdiq nga mbytja.

Prindërit e vogëlushes nuk e kishin lexuar me vëmendje etiketën e kolinozit në të cilën shkruhej se kishte një proteinë me prejardhje qumshti.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëllohet me thikë në plazh 14-vjeçari, disa vajza të mbuluara me gjak
U tha se vajza e vogël që ruante DELET sot është ministre në Francë, zbulohet e VËRTETA e FOTOS »
Article Logic
Execution time: 0.011558055877686
array(1) { ["section"]=> string(72) "lau-dhembet-me-kolinoz-me-perberje-qumeshti-vdes-vajza-11-vjecare-161138" }