‘Lava pjatat, pastrova shtëpinë, gatova...’, një burrë i bindet Ramës por në fund i kërkon të dalë, përgjigjia e kryeministrit epike: Mos luaj vendit, vazhdo me... (E PLOTË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:44 26-04-2020 ‘Lava pjatat, pastrova shtëpinë, gatova...’, një burrë i bindet Ramës por në fund i kërkon të dalë, përgjigjia e kryeministrit epike: Mos luaj vendit, vazhdo me... (E PLOTË) Rama me komentuesit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që të dielën paradite të dalin për ajrosje nënat dhe fëmijët, duke lënë kështu burrat në shtëpi.

Madje me ironi kryeministri ka deklaruar se burrat përveçse të rrinë në shtëpi të bëjnë dhe punët e shtëpisë.

Kësisoj, një burrë i ka komentuar Ramës ku i thotë se sot i ka zbatuar të gjitha rregullat që ai kishte vendosur, ka pastruar shtëpinë, ka larë pjatat.. deri tek gjella. Në fund pasi i tregoi ç’kishte bërë i ka kërkoi leje që të dalë. Mirëpo komenti i Ramës ishte epik i cili i tha të mos lëvizë nga vendi dhe të fillojë me larjen e xhamave.

Replikat:

Komentuesi: Mirëmëngjes zoti kryeministër. Sipas rregullave që ju keni vendosur për sot i zbatova të gjitha.

Pastrova shtëpinë, lava pjatat, rregullova rrobat dhe kam bërë dhe kam gati edhe gjellën për drekë. Me lejen tënde të dal dhe unë pak jashtë.

Rama: Mos luaj vendit dhe fillo e laj xhamat.

94881761_228450308385653_5386517639252148224_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011110067367554
array(1) { ["section"]=> string(164) "lava-pjatat-pastrova-shtepine-gatova-nje-burre-i-bindet-rames-por-ne-fund-i-kerkon-te-dale-pergjigjia-e-kryeministrit-epike-mos-luaj-vendit-vazhdo-me-e-plote-204069" }