Lazarat, arrestohen dy persona të shpallur në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 13:59 10-09-2015 Lazarat, arrestohen dy persona të shpallur në kërkim

Dy persona të shpallur në kërkim disa herë, emrat e të cilëve janë publikuar edhe në listën e personave në kërkim nga Policia e Gjirokastrës gjatë askioneve në fshatin Lazarat, kanë rënë sot në prangat e policisë.

Alim Hallaçi i akuzuar për “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” për të cilin është dhënë masa “arrest në burg” dhe Lefter Boçia i akuzuar për “heqje të paligjshme të lirisë” janë arrestuar gjatë një aksioni të policisë ditën e sotme në qytetin e Gjirokastrës. Ata ishin shpallur në kërkim rreth 1 vit më parë.

Sipas njoftimit të policisë, arrestimi i dy personave më lart erdhi si rezultat i një operacioni të mireorganizuar  nga Sektori Kundër Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër në bashkëpunim me Efektivat e Komisariatit të Policisë Gjirokastër është bërë e mundur kapja dhe ndalimi i dy shtetasve nga Alim Hallaçi, 46 vjeç banues në fshatin Lazarat,Gjirokastër. Ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Shkallës së parë  Gjirokastër me Vendim Nr.532,datë 21.11.2014 ka caktuar në ngarkim të këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale  e sipërcituara.

Lefter Bocia, 52 vjeç,  lindur në Lazarat Gjirokastër. Ndalimi i tij u bë pasi, më datën 25.08.2015, rreth orës 21.00, në vendin e quajtur “Vreshtat e fshatit Dervician” , per motive banale, ka lidhur me litar e goditur me grusht dhe me shkop druri në kokë dhe në trup duke i shkaktuar dëmtime fizike dhe më pas e ka futur në bagazhin e makinës së tij,  shtetasin K.M , 27 vjeç, banues në Libohovë, Gjirokastër.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mëngjesi i sotëm përballë Kryeministrisë, çfarë po ndodh nën çadrën e protestuesve demokratë (VIDEO DHE FOTO)
Përmbytje edhe në Berat, lumenj shiu vërshojnë në qytet (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01317286491394
array(1) { ["section"]=> string(57) "lazarat-arrestohen-dy-persona-te-shpallur-ne-kerkim-20461" }