“Lazarat Burning”, filmi amerikan që do të xhirohet në Shqipëri dhe subjekti i tij

Publikuar tek: kulture-art, më 10:58 06-03-2016 “Lazarat Burning”, filmi amerikan që do të xhirohet në Shqipëri dhe subjekti i tij

“Lazarat Burning”, një film i zhanrit thriller, pritet të publikohet në qershor të vitit 2017 nga kompania amerikane Mercury Films.

Ndonëse një kompani me eksperiencë të paktët në prodhimin e filmave, “Lazarat Burning” ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar pasi flimi do të trajtojë pikërisht problematikën e fshatit Lazarat, të njohur ndërkombëtarisht si “kryeqyteti i drogës”.

Në faqen zyrtare të kompanisë thuhet se filmi bazohet në një histori të vërtetë në Europë, specifikisht në zemër të Shqipërisë. Me tej theksohet se filmi do të t’i fusë shikuesit në botën e narkotikëve, krimit, mashtrimit, turpit dhe rrezikut që ndodhet në çdo qoshe.

Filmi do të xhirohet në Shqipëri dhe Amsterdam të Hollandës dhe pjesëmarrës do të jenë disa personazhe shqiptare, përfshirë Albana Osmanin, Ermal Mamaqin, Jonida Vokshin dhe Blerim Destanin. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021898984909058
array(1) { ["section"]=> string(85) "lazarat-burning-filmi-amerikan-qe-do-te-xhirohet-ne-shqiperi-dhe-subjekti-i-tij-34354" }