Lazio “shemb” futbollin, Strakosha “me shokë” fitojnë 20-0 (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 21:46 18-07-2018 Lazio “shemb” futbollin, Strakosha “me shokë” fitojnë 20-0 (VIDEO) Ekipi i Lazios

Skuadra e Lazio-s ka fituar ditën e sotme në një miqësore me modestët e skuadrës së Auronzo-s me shifra të pabesueshme. 

Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 20-0. Megjithëse këto janë ndeshje testuese, pra thjesht miqësore, por përsëri vlen të përmendet fakti që të shënosh 20 gola në një ndeshje nuk është aspak e lehtë.

Kujtojmë që pak ditë më parë Lazio ka transferuar lojtarin shqiptar Valon Berisha nga Red Bull Salzburg të Austrisë.

Sakaq, në ekip është dhe një tjetër lojtar shqiptar, madje nga më të mirët, “gardiani” Thomas Strakosha.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033393859863281
array(1) { ["section"]=> string(66) "lazio-shemb-futbollin-strakosha-me-shoke-fitojne-20-0-video-128356" }