Ledri Vula dhe Era Istrefi dominojnë në kandidaturat e “Top Awards”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:54 27-05-2016 Ledri Vula dhe Era Istrefi dominojnë në kandidaturat e “Top Awards”

Ledri Vula është artisti mashkull me më shumë nominime në “Top Awards”. Reperi nga Kosova është kandidat në 5 kategori: “Male Artist of the Year”; “Video of the Year”; “My Music Hit of the Year”; “Collaboration of the Year”; “Song of the Year”.

Ledri ndiqet nga Noizy dhe Mozzik me nga 4 nominime, ndërsa pretedent janë edhe Flori Mumajesi apo Capital T.

Sa i përket garës te femrat, është padyshim Era Istrefi që dominon me 5 nominime. Hitet e saj “BonBon” dhe “Shumë pis” ndodhen pothuajse në çdo kategori.

Kida dhe Elvana Gjata ndjekin Erën me nga 4 nominime secila. 

11.png

22.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073280334472656
array(1) { ["section"]=> string(71) "ledri-vula-dhe-era-istrefi-dominojne-ne-kandidaturat-e-top-awards-41666" }